خدمات موجود شهر

خدمات موجود شهر

خدمات ارتباطی:

از لحاظ امکانات ارتباطی باید بیان کرد که در شهر ارکواز امکان دسترسی به تلفن ثابت و تلفن همراه برای اهالی میسر است. همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ارتباطات مانند ADSL موجود می باشد. دفتر ICT شهریی در شهر ارکواز نیز وجود داشته و شهرهای ….و …… نیز در هنگام نیاز به شهر …….. مراجعه می کنند.

خدمات بهداشتی:

امکانات بهداشتی شهر شامل درمانگاه تخصصی ولیعصر ملکشاهی،مرکز‌خدمات جامع سلامت و اورژانس امام رضا (ع) ملکشاهی و…می باشد.

خدمات دفع فاضلاب و زباله:

دفع فاضلاب در شهر از طریق چاه قابل تخلیه صورت میگیرد. …درصد آب های سطحی شهر به جوی ها و جدول و کانیو و … درصد به صورت رها در معابر هدایت می شوند. سیستم دفع زباله نیز به صورت سنتی، توسط شهرداری انجام می گیرد و فضولات حیوانی نیز در معابر در خارج از شهر دفع می گردد.

خدمات تاسیسات

شهر دارای تاسسیات آب آشامیدنی میباشد،که از طریق لوله کشی به سطح شهر انتقال پیدا می کند.

خدمات تامین انرژی

شهر ارکواز به شبکه سراسری برق و شبکه سراسری گاز متصل می باشد. تامین سوخت نیز به وسیله پمپ بنزین و پمپ گازوئیل که در فاصله حدود … کیلومتری و پمپ گاز و ایستگاه CNG به فاصله … کیلومتری شهر تامین میگردد.

خدمات فرهنگی- تفریحی شهر

در شهر ارکواز خدمات فرهنگی و تفریحی به شرح زیر می باشد:

شهر دارای دو باب کتابخانه به نام کتابخانه عمومی باقرالعلوم،کتابخانه اندیشه می باشد که در جهت بالابردن و ارتقا سطح کیفی و فرهنگی زندگی مردم شهر می باشد. علاوه بر آن در شهرسالن ورزشی تختی،سالن ورزشی شهید آوینی،پارک تفریحی ملکشاهی،پارک کودک،سالن ورزشی نشاط و… وجود دارد که امکانات تفریحی و ورزشی شهر را تامین می کند.

خدمات آموزشی

امکانات آموزشی شهر شامل مدرسه ابتدایی دخترانه فضیلت،ابتدایی دخترانه حضرت رقیه،دبیرستان حضرت امام،دبیرستان فاطمه الزهرا و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست